У вас дикуватий котик?

У вас дикуватий котик?

Історія одомашнення котів воістину унікальна. До сьогодні вони вважаються тільки частково одомашненим видом. Це означає, що навіть ваш милий домашній пиріжечок з легкістю перетвориться на вбивцю, якщо дійде до необхідності полювати або охороняти свою оселю від чужинця. Коти пронесли свої древні інстинкти, ключові для їх виживання, через століття.

Крім цього, це означає, що в контексті стосунків із людьми для кошенят вкрай важливо якісно пройти період соціалізації. Фактично, в період соціалізації кожне новонародження котеня “одомашнюється заново”, тобто, приймає людей як безпечних для себе істот, від яких можна отримати масу хороших та приємних речей

undefined

Найактивніший період соціалізації у котенят з 3 по 8 тиждень їх життя.

В цей період для них вкрай важливо отримати позитивний досвід спілкування з людьми. Вони будуть спостерігати за своєю мамою, яка з радістю вітається з людиною та лащиться до неї, будуть спостерігати приклад інших дорослих котів, що живуть поруч, будуть самі отримувати позитивне враження від спілкування: гри, пестощів, смачної їжі... Таким чином кошенята будуть звикати до думки, що людина - це щось хороше, приємне та надійне. В цей період відповідальні заводчики багато часу проводять з кошенятами, огортаючи їх увагою та даючи необхідний позитивний досвід взаємодії.

Після 8 тижня "вікно критичної соціалізації починає поступово закриватися. Котики, що познайомились з людиною до 12 тижня свого життя спочатку будуть обережними, проте доволі швидко звикнуть до людини.

Приручення кота після віку 16 тижнів може бути дещо складнішим та потребувати багато часу. А от після 6 місяця життя котика його приручення може стати справжнім челенджем. Часто такі котики ніколи вже не стають домашніми ніжними мурликами, хоч і звикають до присутності людини та спілкування.

Робота з підлітками та дорослими, напівдикими котами – складна, довготривала та дуже специфічна. Зазвичай дії, які ніби “інтуїтивні” в таких випадках лише наносять шкоду. Цей тренінг зовсім не схожий на роботу з соціалізованими, але лякливим котиками через видову специфіку котів. Саме тому я розробила гайд як раз для таких ситуацій, з покроковою інструкцією та відео із вправами, які допоможуть вам на цьому шляху.

Це гайд для вас, якщо:

- ви кото-опікун, в якого зʼявився котик, але він постійно ховається від вас під ліжком

- ви волонтер у притулку (до речі, для притулків у нас спеціальні умови)

- ви працюєте з котами в будь-якій іншій сфері й хочете зрозуміти їх краще.

20 сторінок концентрованої корисної інформації, без води та зайвого тексту з 4-ма навчальними відео – можна придбати на сайті центру поведінки тварин petcompass.